Advanced Work Packaging

Roster

Chair

Eric Crivella, Bentley Systems Inc.

Vice Chair

Jamie Gerbrecht, ExxonMobil Corporation

Academic Advisor

Bill O'Brien, The University of Texas at Austin

Members

Dale Adcox, Fluor Corporation

Saad Ahmad, Norwegian University of Science & Technology

Cody Austin, Autodesk, Inc.

Carl Bachman, Hargrove Engineers + Constructors

Decker Barnard, Zachry Group

Gary Barnes, Bechtel Group, Inc.

Roy Burnette, CH2M

Phil Chapman, CB&I

Mandi Coker, O3 Solutions

Danny Daoust, ConocoPhillips

Eric Deschoz, Shell Global Solutions US Inc.

Parmanand Dharwadkar, The Dow Chemical Company

Yousef Durubi, Shell Global Solutions US Inc.

David Gallagher, Burns & McDonnell

Josh Girvin, O3 Solutions

Gary Gist, Burns & McDonnell

Behrooz Golzarpoor, Valency Inc.

Indiana Green, Hargrove Engineers + Constructors

Suhas Gundale, Jacobs

Adam Haines, PTAG, Inc.

Adley Harms, Autodesk, Inc.

Mark Hattersley, Bentley Systems Inc.

John Hausfeld, Baker Concrete Construction Inc.

Stephen Herbert, AVEVA Solutions Ltd.

Chad Hotovec, Burns & McDonnell

Scott Hounsell, Fluor Corporation

Inbok Jang, Samsung Engineering America

Eric Janness, DTE Energy

T.G. Jayanth, McKinsey & Company, Inc.

Vikrant Joshi, ConocoPhillips

Arshad Khan, Shell Global Solutions US Inc.

Mike King, Black & Veatch

Cal Kinsel, AECOM

Kenneth Kohl, General Electric Company

Mark Lambert, Eastman Chemical Company

Silvana Lara, Fluor Corporation

John Lauber, PCL Constructors, Inc.

Keith Letsos, WorleyParsons

Bill Linehan, Eli Lilly and Company

Tannis Liviniuk, Bentley Systems Inc.

Don Lohrmann, DTE Energy

Don Macek, Black & Veatch

Nitin Mahajan, Matrix Service Company

Jordan Main, KBR

Jim Mayeaux, ExxonMobil Corporation

Chuck Mies, Autodesk, Inc.

Robin Mikaelsson, Construct-X, LLC

James Milroy, Hatch

Bill Miskokomon, Barton Malow Company

Jerry Monical, Wood

Mike Mosley, Zachry Group

Jonathan Nyson, Dassault Systèmes SE

Gary Orton, Bentley Systems Inc.

Sooyong Park, Samsung Engineering America

Taeyoul Park, Samsung Engineering America

Joel Perez, ExxonMobil Corporation

Petra Polster, AECOM

Trevor Posyluzny, Shell Global Solutions US Inc.

Jay Prakash, ExxonMobil Corporation

Emily Qian, Insight-AWP Inc.

Julian Ramirez, PCL Constructors, Inc.

Mike Reid, The Dow Chemical Company

Dan Richards, ExxonMobil Corporation

Douglas Rieth, SBM Offshore

R.P. Schuering, LyondellBasell

Matt Sikstrom, Ontario Power Generation

Pink Smith, Occidental Petroleum Corporation

Patrick Smith, Shell Global Solutions US Inc.

Jason Spears, Eastman Chemical Company

Stan Stasek, DTE Energy

Chris Stenback, Barton Malow Company

Alma Torres, BP America, Inc.

Paras Trivedi, Dassault Systèmes SE

Paolomee Udani, Bentley Systems Inc.

Brian Vogel, The Dow Chemical Company

Adam Whittaker, Shell Global Solutions US Inc.

Derek Williams, Zachry Group

Nathan Yancey, Hargrove Engineers + Constructors

Ungjoon Yoo, Samsung Engineering America

Ex-Officio

Kim Allen, CII

Bernie Rosenblatt, CII

Bob Wible, CII