Deployment Committee

Contact Us
Mike Pappas, Associate Director
(512) 232-3007
mike.pappas@cii.utexas.edu
Erika Corbell, Project Manager
(512) 232-3016
ecorbell@cii.utexas.edu
DPC Workspace Upcoming DPC Events Communities for Business Advancement

Roster

Chair

Mike Davidson, PTAG, Inc.

Katy Johansson, ExxonMobil Corporation

Bev Taulman, Matrix Service Company

Vice Chair

Andrew Couch, SBM Offshore

Michael Goggin, Enstoa, Inc.

Valerie Weaver, Andeavor

Academic Advisor

Britt Freund, The University of Texas at Austin

David Grau, Arizona State University

Kenn Sullivan, Arizona State University

Members

Patty Anthony, DTE Energy

Srinivas Avantsa, AVEVA Solutions Ltd.

Steven Ayer, Arizona State University

Gary Barnes, Bechtel Group, Inc.

Adam Bozick, Victaulic

Keith Britton, National Aeronautics & Space Administration

Gary Broad, Midwest Steel, Inc.

Alexis Casanova, GlaxoSmithKline

Robert Clark, Kaiser Permanente

Rebecca Cummings, Valency Inc.

Subhash Damle, WorleyParsons

Ketan Desai, General Motors Company

Scott Develle, Huntsman Corporation

Vic Erevia, Zachry Group

Carlos Febles, KBR

John Fish, Ford, Bacon & Davis, Inc.

Jose Fonseca, Occidental Petroleum Corporation

Tad Fry, Pathfinder, LLC

Mark Gasper, LyondellBasell

Brian Glaze, Autodesk, Inc.

Chris Goocher, Fluor Corporation

Scott Haven, SABIC - Saudi Basic Industries Corporation

Mitzi Hebert, APTIM

John Hewitt, Matrix Service Company

Firas Hijazi, Consolidated Contractors Company

Chad Hotovec, Burns & McDonnell

Simon Huffeteau, Dassault Systèmes SE

Todd Hyatt, Hargrove Engineers + Constructors

T.G. Jayanth, McKinsey & Company, Inc.

Manny Jimenez, Abbott

Kendra Johnson, Koch Industries, Inc.

Vicki Johnson, Jacobs

Greg Kanteres, Eastman Chemical Company

Dawn Kosoris, Georgia-Pacific Corporation

Steve Lamar, Kaiser Permanente

Gary Landrum, AECOM

Arch Lane, Wood

Jodie Leeka, Deloitte

Jesse Lund, Deloitte

Nick Mapplebeck, Jacobs

Deb McNeil, The Dow Chemical Company

Cindy Menches, I.M.P.A.C.T.

Sonja Merical, Kaiser Permanente

Lindsey Mikeska, Fluor Corporation

Steve Morrison, Victaulic

Suzanne Motica, Kiewit Corporation

Matt Pensabene, Pathfinder, LLC

Jorge Pinto, InEight

Scott Pope, S & B Engineers and Constructors, Ltd.

Lakshman Reddy, Cargill, Inc.

Ugo Santone, PTAG, Inc.

Doug Schmoe, Atlas RFID Solutions

Mark Smith, Deloitte

Mark Stofega, Fluor Corporation

Stuart Stoves, Yates Construction

Joel Strang, Fluor Corporation

Dale Sullivan, S & B Engineers and Constructors, Ltd.

Steve Toon, Bechtel Group, Inc.

Janet TRUE, Fluor Corporation

Collin Tsui, Fluor Corporation

Judy Veatch, Black & Veatch

Diana Verhalen, Kaiser Permanente

Ken VonderHaar, Anheuser-Busch InBev

Roger Walters, Chevron

Speedy Warner, Haskell

Tedd Weitzman, Southern Company

Scott Wilson, AECOM

Ex-Officio

Erika Corbell, CII

Kelly Lenig, CII

Paul Resta, The University of Texas at Austin